Kaip žinia, anglų kursai Vilniuje šiandien sudaro itin didelę įvairovę, todėl nieko keista, kad mokymosi priemonės bei metodai taip pat yra labai įvairūs. Verta akcentuoti ir tai, kad viena iš priežasčių, kodėl žmonės kartais vengia pradėti lankyti anglų kalbos kursus yra ta, kad jie tiesiog nežino, ko gali tikėtis – kokios priemonės bei metodai bus taikomi? Galbūt nepagrįstų baimių ir dvejonių bus kur kas mažiau, jei informacijos šiuo klausimu turėsite daugiau? Taigi, kviečiame sužinoti, kokie mokymosi metodai bei priemonės gali būti naudojami lankant anglų kalbos kursus.

Komandiniai projektai

Galima pastebėti, kad lankant kai kuriuos anglų kalbos kursus, taikomi komandiniai projektai – tiesiog paskiriama užduotis, kurią iki kitos pamokos (ar tam tikro nustatyto termino) turi atlikti 2 – 4 mokinių grupė.  Dažniausiai projektai apima daug įvairių užduočių ir kiekvienas narys pažymi savo indėlį. Arba galimas ir kitas variantas – komanda turi surasti idėją nurodyta tema ir ją įgyvendinti. 

Kalbinės simuliacijos

Kaip žinia, viena svarbiausių užduočių, kurią siekiama įgyvendinti laikant anglų kalbos kursus, yra puikus kalbėjimas šia kalba. Taigi, tam, kad šį iššūkį pasiekti būtų lengviau, ypač puikiu pasirinkimu tampa kalbinės simuliacijos, leidžiančios ne tik lavinti kalbėjimo įgūdžius, tartį, bet ir tampančios puikia proga pritaikyti jau išmoktus žodžius. Kalbinėms simuliacijoms paprastai reikia dviejų mokinių, kurie pasiskirsto vaidmenimis, pavyzdžiui, gali būti pardavėjas ir pirkėjas; pardavimo agentas ir gatvėje sutiktas praeivis; kavinės darbuotojas ir jos lankytojas ir t.t. 

Namų darbai

Na, o pabaigai – dar vienas pastebėjimas apie namų darbus. Tai – bene pats populiariausias ir seniausiai naudojamas mokymosi metodas, kuris taikomas ne tik lankantiems anglų kalbos kursus, bet ir žengiantiems į pirmą klasę. Mokymosi ekspertai pripažįsta, kad namų darbai iš tiesų yra vienas geriausių mokymosi metodų, nes žinios įsisavinamos kur greičiau, kai mokomasi ne tik per pamokas, bet ir namuose, individualiai. Be to, vis daugėja įrodymų, kad individualus mokymasis yra kur kas efektyvesnis bei produktyvesnis, todėl šiam mokymosi būdui turi būti skiriama kuo daugiau laiko.