Ne paslaptis, kad kiekvienas mūsų namuose esantis daiktus, jei norime, kad jis tarnautų ilgai bei patikimai, reikalauja priežiūros. Be to, būtų galima išvardinti ir ne tiek jau mažai daiktų, kuriems priežiūros reikia ypač daug. Vienas tokių yra ir kilimas. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad didelę įtaką turi ir mūsų priimami sprendimai. Pasirodo, net ir paties didžiausio ir sunkiausio kilimo priežiūra gali būti lengva bei paprasta, jei priimsite tinkamus sprendimus. Tad pats metas įminti keletą paslapčių. 

Išsiliejusius gėrimus šalinkite tuoj pat

Vienas paprasčiausių, tačiau tuo pat metu ir efektyviausių triukų, kurį reikėtų įsiminti, skamba štai taip: išsiliejusius gėrimus pašalinkite tuoj pat, ypač, jei tai yra tokie gėrimai, kaip raudonas vynas, kava ar spalvotas limonadas. Tai padaryti ne taip jau ir sunku. Tiesiog bandykite jo sugerti kuo didesnį kiekį popieriniais rankšluosčiais, o vėliau išvalykite specialiu valikliu. Tai neleis susiformuoti dėmėms, kurios vėliau būna itin sunkiau pašalinamos.

Kilimą siurbkite bent jau kas antrą dieną

Dar viena svarbi detalė, kuri turėtų tapti nuolatiniu įpročiu, yra kilimo siurbimas bent jau kas antrą dieną. Toks įprotis neleis susiformuoti nešvarumams giliausiuose kilimo sluoksniuose, todėl jis ilgiau išliks minkštas bei purus.

Naudokite priemones, padedančias išlaikyti spalvos ryškumą

Kiekvienas, kuris įsigyja spalvotą kilimą, nori tomis spalvomis mėgautis kuo ilgiau. Vienas lengviausių būdų siekti šio tikslo, yra toks: tiesiog reguliariai naudokite priemones, kurios padėtų išlaikyti spalvos ryškumą.

Nepamirškite profesionalų pagalbos

Na, o pabaigai belieka tik prisiminti, kad kilimo priežiūra tikrai nėra vien tik ant jūsų pečių krintantis darbas. Prisiminkite, kad profesionalus kilimų valymas yra tas sprendimas, kurį gali rinktis kiekvienas iš jūsų.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad siekiant užtikrinti patikimą ir ilgą kilimo tarnavimą, būtina jį tinkamai prižiūrėti. Ir nors daugeliui atrodo, kad tai yra labai nuobodu ar netgi sunku, nereikia pamiršti, kad vos kelios paprastos taisyklės reikia labai daug. Ir tikrai visada gali būti pasirenkamas ir dar vienas sprendimas. Tai – profesionalus kilimų valymas.