Kadangi šie įrenginiai gali labai skirtis savo techniniais parametrais, todėl ir kainos bus pakankamai įvairios. Ir jos gali svyruoti nuo gana nedidelės sumos, tačiau gali ir pasiekti ne vieną tūkstantį Eurų. O įmonės serveris kaina gali būti dar didesnė, ypač jeigu reikalingas didelis jo pajėgumas. Aišku, įmanoma tokį įrenginį turėti ir savo namuose, tačiau retas pasirenka šį variantą. Net jeigu ir yra toks poreikis, kadangi vien investicijų į patį daiktą neužtenka. Vėliau reikia rūpintis jo nuolatine priežiūra bei saugumu. Kas reikalauja ne tik resursų, bet ir pakankamai nemažai žinių. Būtent dėl šių priežasčių gerokai dažnesnis pasirinkimas yra nuoma. Tuomet visais niuansais rūpinasi šią paslaugą teikiančios įmonės. O suinteresuotoms šalims belieka tik jomis naudotis už tam tikrą, dažniausiai, mėnesinį mokestį.

Ar didelė serverio nuomos kaina?

Viskas labai priklauso nuo to, kokio varianto reikia. Pigiausiųjų mėnesinis mokestis gali nesiekti ir keliasdešimties Eurų, o brangesni variantai gali kainuoti ir šimtais. Aišku, pastarųjų prireiks tikrai ne visiems. Kadangi tokio galingumo įrenginiai reikalingi itin sudėtingoms operacijoms atlikti ir dirbti su dideliais duomenimis. Tačiau vertinant bendrai kainos tikrai nėra didelės, lyginant su tuo, kiek tektų investuoti norint turėti atitinkamą savo įrenginį. Be to, praktiškai visuomet galima atsisakyti šios paslaugos, jeigu ji tampa nereikalinga. Kadangi dažniausiai mokamas tik mėnesinis mokestis už nuomą. Taigi, jeigu nebeliktų tokio įrenginio poreikio, nuostoliai bei išlaidos būtų minimalūs. O tuo tarpu turint savo variantą išleista suma būtų ženkliai didesnė. Todėl pirmiausia verta pradėti būtent nuo nuomos ir tik žinant realų poreikį galima galvoti apie nuosavą variantą.

Kam dažniausiai naudojamas virtualus serveris?

Jeigu pakanka turimų kompiuterio resursų, pakankamai retai pasirenkamas serveris. Todėl pagrindinė tokio įrenginio ar paslaugos pasirinkimo priežastis yra turimų resursų trūkumas. O dažniausiai taip nutinka dirbant su pakankamai nemažais IT projektais. Taip pat papildomo pajėgumo gali prireikti ir talpinant elektroninio pašto dėžutes arba turint sudėtingesnę internetinę svetainę. Todėl variantų šioje srityje gali būti pačių įvairiausių ir čia yra tik tie, kurie pasitaiko dažniausiai. Kadangi kartais tokio įrenginio prireikia ir labai specifinėms idėjoms įgyvendinti. Aišku, dažniausiai jos būna vienaip ar kitaip susijusios su verslu. Ir tik dalis atvejų yra turintys kažkokia kitokią paskirtį.

Kuo ypatingas dedikuotas serveris?

Iš esmės jis yra skirtas atlikti praktiškai tam pačiam darbui kaip ir įprastas variantas. Todėl šis serveris kaina labai nesiskirs nuo bet kurio analogiško varianto. Kuris turėtų tokius pačius arba labai artimus techninius parametrus. Bet šiuo atveju visi įrenginio turimi resursai yra padalinami į kelis. Toks variantas labai pravartus naudojant įrenginį internetinių svetainių talpinimui. Kadangi talpinant ne vieną tokią svetainę padidėjus kažkurios iš jų apkrovai automatiškai sulėtėja ir įrenginio veikimas. O tai turi neigiamos įtakos ir visoms kitoms svetainėms. Tuo tarpu atskyrus resursus ir juos paskirsčius kiekvienai svetainei apkrovos atveju jaučiamas tik vienos iš jų sulėtėjimas. Todėl likusios yra apsaugomos nuo bet kokio pašalinio poveikio.

https://www.balt.net/dedikuotu-serveriu-nuoma